. Local store ? or

Hikayemiz

Her Günün Neşesi

2014 yılında İstanbul’da illustratör ve tasarımcı Ceylan Kolat tarafından kurulan Fonfique, desen odaklı bir tasarım markasıdır. Her geçen yıl genişleyen ekibiyle kısa sürede 20 ülkenin üzerinde kendine yer edinen Fonfique, kendine özgü desenlerini, kullanışlı ve kaliteli ürün yelpazesiyle buluşturur. Hayatınıza renk ve her gününüze neşe katmayı amaçlar.

Section
Product image

Desenler

Farklı duygu ve değerleri temsil eden desenler, doğadan ve dünyanın çeşitli yerlerinden ilham alınarak Ceylan Kolat tarafından suluboya tekniği ile çizilir.

Üretimimiz

Fonfique, ilhamını aldığı doğaya ve çevreye hiç bir zarar vermeden üretim yapmayı esas alır. Desenler su bazlı ekolojik boyalarla dijital olarak basılır. Ardından etik üretim politikasını benimsemiş yerel üreticilerde zanaatkar ustalar tarafından el işçiliği ile üretilir.

Founder image
Product image

Ceylan Hakkında

Desen ve renk tutkunu Ceylan Kolat İstanbul doğumludur. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra moda tasarımı ve illüstrasyon okumak için Milano’ya taşındı. Istituto Marangoni'de Moda Tasarım bölümünde ve Istituto Europeo di Design'da İllüstrasyon bölümünde eğitim alarak 5 senelik lisans eğitimini tamamladı.

Tekstil sektöründe desen tasarımına yoğunlaşmak amacıyla eğitimine Central Saint Martins Londra’da devam etmeye karar verdi. 2011’de İstanbul’a döndükten sonra yurtdışına üretim yapan bir tekstil firmasında desen tasarımcısı olarak üç yıl çalıştı ve Mart 2014’te uzun zamandır hayalini kurduğu ‘Fonfique’ markasını kurdu.

Kısa Bir Video

Fonfique Studio

01

Orjinal Desenler

Desenlerimiz marka kurucusu Ceylan Kolat tarafından çizilerek tasarlanır. 

02

Doğaya Saygılı Ürünler

Doğaya zarar vermeyecek malzemeler kullanılarak üretilir.

03

Yerli Üretim

Ürünlerimizin tamamı İstanbul'da ''fair-trade'' politikasını benimseyen atölyelerce üretilmektedir.

     İLETİŞİMDE KALALIM

   Yeniliklerden Haberdar Olun

English