. Local store ? or
Yurtiçinde 400 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Hakkımızda

Fonfique by Ceylan Kolat from Düğme Film on Vimeo

Fonfique hayatınıza renk katarak ve beklemediğiniz bir anda sizi gülümseterek kendinizi şımartmanızı ve her gününüzü kutlamanızı amaçlar.

Fonfique desenlerin öne çıktığı renkli bir markadır. Kendine özgü desenlerini kullanışlı ve kaliteli geniş ürün yelpazesiyle buluşturur.

Farklı duygular ve değerleri temsil eden desenler tasarımcı Ceylan Kolat tarafından doğadan ve dünyanın çeşitli yerlerinden ilham alınarak suluboya tekniğiyle yapılır.

Fonfique ürünleri çevreye ve sağlığa zararlı olmayacak şekilde büyük bir özen ve dikkatle kullanıcısını özel hissettirmek için üretilir.

**

 

Moda ve renk tutkunu Ceylan Kolat İstanbul doğumludur. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra moda tasarımı ve illüstrasyon okumak için Milano’ya taşındı. Istituto Marangoni'de Moda Tasarım bölümünde ve Istituto Europeo di Design'da İllüstrasyon bölümünde eğitim alarak 5 senelik lisans eğitimini tamamladı. 

Tekstil sektöründe desen tasarımına yoğunlaşmak amacıyla eğitimine Central Saint Martins Londra’da devam etmeye karar verdi. 2011’de İstanbul’a döndükten sonra yurtdışına üretim yapan bir tekstil firmasında desen tasarımcısı olarak üç yıl çalıştı ve Mart 2014’te uzun zamandır hayalini kurduğu ‘Fonfique’ markasını kurdu.